Page 21 - 6127
P. 21

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ 2
                                                   ПОНЯТТЯ «СИСТЕМА»

                                               Основні постулати розвинутої теорії систем:
                                                                             1 Все – система.
                                                        2 Все – частина ще більшої системи.
                                   3 Всесвіт безкінечно систематизований як знизу вгору (все
                                        більші системи), так і згори донизу (менші системи).
                                  4 Всі системи безкінечно складні (ілюзія простоти виникає
                                    через зосередження уваги на одній або декількох змінних).

                                  НАВЧАЛЬНА МЕТА:

                                  ОЗНАЙОМИТИ  студентів  із  категоріальним  апаратом
                            системного підходу.

                                  ЗНАТИ:     категоріальний   апарат   системного    підходу,
                            системоутворюючі фактори.

                                  ВМІТИ:  давати  тлумачення  основним  поняттям  і  термінам;
                            аналізувати системоутворюючі фактори.

                                  ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ, ЩО РОЗГЛЯДАЮТЬСЯ:
                                  1 Категоріальний апарат системного підходу.
                                  2 Системоутворюючі фактори.

                                  Зміст заняття:

                                  1 Організаційна частина:
                            -      пояснення цілей практичного заняття;
                            -      ознайомлення студентів зі структурою практичного заняття;
                            -      предметна частина;
                            -      домашнє завдання.

                                  2 Предметна частина:
                            -      бліц-опитування  студентів  по  проблемних  питаннях,  що
                            розглядаються;
                            -      ситуаційні задачі;
                            -      управлінська ситуація для аналізу.

                                  3  Домашнє  завдання:  дати  порівняльну  характеристику

                                                             19
   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26